Loading..
 • Grid
 • List
 • 39.90
  Përmban 7 ampula (2 ml secila). Rimodelon konturet e fytyrës dhe zvogëlon trashësinë e indit yndyror nënlëkuror duke ndihmuar në uljen e "efektit të mjekrës së dyfishtë" duke ju siguruar një çehre rinore. Sipërfaqja e lëkurës duket më e fortë dhe më e butë me një pamje më rinore. Përdorni pas pastrimit me produkte BABOR CLEANSING. • Shkundni ampulën përpara përdorimit. • Lyeni një ind rreth qafës së ampulës, kapeni fort dhe me një lëvizje të mprehtë hapeni në unazën me ngjyrën e poshtme. Përndryshe, përdorni çelësin e ampulës së mbyllur. • Derdhni koncentratin në pëllëmbën e dorës dhe më pas lyeni fytyrën, qafën dhe dekoltenë. Pat butësisht dhe ndiqni me një hidratues BABOR. • Gjithmonë aplikoni të gjithë përmbajtjen e ampulës. • Përdorni çdo ditë për 7 ditë.
 • 96.90
  Ndjehuni të relaksuar dhe të rikuperuar! Lëkura duket e relaksuar, e pushuar dhe ndjehet e freskët me vaj kërpi, aloe vera, kaktus dhe panthenol. E përsosur për relaksim gjatë natës, një fillim i ri i ditës dhe lëkurë me dritë të lartë. Tani, nuk ka më arsye për t'u stresuar. Vaji i farës së kërpit, i pasur me acide yndyrore omega-6, nxit rigjenerimin e barrierës së theksuar të lëkurës. Ekstraktet nga dy bimët e shkretëtirës, ​​aloe vera dhe kaktusi, lagështojnë lëkurën. Panthenoli qetëson dhe pigmentet me shkëlqim prodhojnë një çehre menjëherë të freskët.
 • 69.90
  Ndjehuni të relaksuar dhe të rikuperuar! Lëkura duket e relaksuar, e pushuar dhe ndjehet e freskët me vaj kërpi, aloe vera, kaktus dhe panthenol. E përsosur për relaksim gjatë natës, një fillim i ri i ditës dhe lëkurë me dritë të lartë. Tani, nuk ka më arsye për t'u stresuar. Vaji i farës së kërpit, i pasur me acide yndyrore omega-6, nxit rigjenerimin e barrierës së theksuar të lëkurës. Ekstraktet nga dy bimët e shkretëtirës, ​​aloe vera dhe kaktusi, lagështojnë lëkurën. Panthenoli qetëson dhe pigmentet me shkëlqim prodhojnë një çehre menjëherë të freskët.
 • 185.00
  Ndjehuni të relaksuar dhe të rikuperuar! Lëkura duket e relaksuar, e pushuar dhe ndjehet e freskët me vaj kërpi, aloe vera, kaktus dhe panthenol. E përsosur për relaksim gjatë natës, një fillim i ri i ditës dhe lëkurë me dritë të lartë. Tani, nuk ka më arsye për t'u stresuar. Vaji i farës së kërpit, i pasur me acide yndyrore omega-6, nxit rigjenerimin e barrierës së theksuar të lëkurës. Ekstraktet nga dy bimët e shkretëtirës, ​​aloe vera dhe kaktusi, lagështojnë lëkurën. Panthenoli qetëson dhe pigmentet me shkëlqim prodhojnë një çehre menjëherë të freskët.
 • 34.90
  Bio celulozë maskë është një maskë fletë me një gëzof si cilësi, e formuluar posaçërisht për lëkurën e kombinuar që ka nevojë për lagështi dhe ekuilibër. Kjo maskë fletë përshtatet me konturet unike të fytyrës si një lëkurë e dytë. Zinku ndihmon për të sqaruar lëkurën. Bio celulozë maskë krijon një çehre të lagështuar dhe sqaruar në mënyrë optimale me një ulje të linjave të thatësisë. Përmban një Peptid të Fuqisë speciale që imiton veprimin e Royalactin- peptidit të gjetur në Royal Jelly të prodhuar nga bletët për Mbretëresha Bletë. Bazuar në kërkimet shkencore, Peptidi i Fuqisë ndihmon që lëkura të jetë më rezistente ndaj të gjitha ndikimeve dhe faktorëve të jashtëm. Lëkura shfaqet më e shëndetshme dhe ndjehet më e butë me një shkëlqim rinor. 1-2 herë në javë pas pastrimit të fytyrës, shpalosni maskën dhe hiqni dy petë e jashtme. Vendosni me kujdes maskën mbi fytyrë dhe zbuteni. Koha e hyrjes në fuqi: 15-20 minuta; pastaj hiqni maskën, punoni çdo produkt të tepërt në lëkurë dhe aplikoni rutinën e rregullt të lëkurës.
 • 58.90
  Sasia : 30ml Serumi i balancimit është një serum intensiv i formuluar posaçërisht për të ndihmuar në balancimin e lëkurës së kombinuar. Balancimi i serumit ndihmon në rregullimin e lipideve dhe lagështirës së lëkurës, ndërsa hidraton lëkurën. Ky serum mban lëkurën të thahet. Ndihmon për të balancuar prodhimin e sebumit në lëkurën me vaj dhe kombinim, ndërsa prodhon një efekt mattifikues në lëkurë. Serumi i balancimit krijon një pamje të freskët, të ekuilibruar, madje edhe me një pamje më pak të shndritshme. Përmban një Peptid të Fuqisë speciale që imiton veprimin e Royalactin-peptidit të gjetur në Royal Jelly të prodhuar nga bletët për Mbretëresha Bletë. Bazuar në kërkimet shkencore, Peptidi i Fuqisë ndihmon që lëkura të jetë më rezistente ndaj të gjitha ndikimeve dhe faktorëve të jashtëm. Lëkura shfaqet më e shëndetshme dhe ndjehet më e butë me një shkëlqim rinor. Aplikoni mëngjeset dhe / ose mbrëmjet, pasi pastroni në fytyrë, qafë dhe dekolte. Shtypni në lëkurë duke përdorur pëllëmbën e duarve. Lëreni të hyjë në fuqi dhe më pas aplikoni Kremin e Balancimit ose Kremin Balancues të Pasur.
 • 30.90
  Krem fytyre me ngjyrosje të butë me SPF 20 për kujdesin ditor. Hije ngjyrash 02 mesatare për lloje të errëta të lëkurës. EFEKTI: Aloe vera dhe sorbitoli njomin lëkurën. Ngjyra e butë me errësirë ​​mesatare fsheh vizualisht gunga dhe e lë lëkurën të shkëlqejë përsëri.
 • 29.90
  Ndjehuni të relaksuar dhe të rikuperuar! Lëkura duket e relaksuar, e pushuar dhe ndjehet e freskët me vaj kërpi, aloe vera, kaktus dhe panthenol. E përsosur për relaksim gjatë natës, një fillim i ri i ditës dhe lëkurë me dritë të lartë. Tani, nuk ka më arsye për t'u stresuar. Vaji i farës së kërpit, i pasur me acide yndyrore omega-6, nxit rigjenerimin e barrierës së theksuar të lëkurës. Ekstraktet nga dy bimët e shkretëtirës, ​​aloe vera dhe kaktusi, lagështojnë lëkurën. Panthenoli qetëson dhe pigmentet me shkëlqim prodhojnë një çehre menjëherë të freskët.
 • 29.90
  PËRSHKRIM Kujdesi për lëkurën për sytë thithur shpejt me 95% përbërës natyralë. Kremi i syve me prebiotikë dhe probiotikë, acid hialuronik dhe një kompleks ekstrakt i lëvores së hirit, niacinamide dhe silic organik hidraton intensivisht, ndihmon në zvogëlimin e fryrjes dhe fsheh rrathët e errët, ndërsa në mënyrë optike zbut parregullsitë dhe skuqjet rreth syve. Formulë e këndshme e lehtë, pa aromë. Për një zonë rrezatuese, të ndriçuar dhe të hidratuar rreth syve. EFEKTI Një kompleks shumë i përqendruar i prebiotikëve dhe probiotikëve forcon barrierën mbrojtëse të lëkurës dhe përmirëson mbrojtjen e lëkurës. Acidi hialuronik siguron dhe ruan lagështinë. Pigmentet që reflektojnë dritën fshehin parregullsitë optike. Një kompleks i ekstraktit të lëvores së hirit, niacinamideve dhe silicit organik mbështet mikroqarkullimin në indin e lëkurës dhe zvogëlon fryrjen dhe rrathët e errët rreth syve.
 • 39.90
  PËRSHKRIM Kremi i fytyrës me prebiotikë dhe probiotikë, acid hialuronik, vitaminë E dhe një ekstrakt nga panxhari i sheqerit rrit menjëherë dhe në mënyrë të qëndrueshme nivelin e lagështisë së lëkurës. Shenjat e para të plakjes së parakohshme të lëkurës parandalohen në kombinim me Moisture Glow Serum dhe pigmente që reflektojnë dritën, fshehin vizualisht parregullsitë dhe i japin fytyrës më shumë shkëlqim. Formulim i këndshëm i lehtë, për një çehre të hidratuar, rrezatuese dhe me pamje të barabartë. Ekstrakti i panxhar sheqerit siguron lagështi të menjëhershme dhe afatgjatë. EFEKTI Aloe vera dhe acidi hialuronik kanë një efekt qetësues dhe hidratues. Parregullsitë optike fshihen nga pigmentet që reflektojnë dritën dhe çehre fiton më shumë shkëlqim. Ekstrakti i lëvores së pemës të nxjerrë në mënyrë të qëndrueshme rrit qëndrueshmërinë dhe elasticitetin e lëkurës dhe parandalon shenjat e para të plakjes së lëkurës.
 • 39.90
  PËRSHKRIM Siguron lagështirë intensive dhe të menjëhershme me prebiotikë dhe probiotikë, acid hialuronik dhe aloe vera. Parandalon shenjat e para të plakjes së parakohshme të lëkurës në kombinim me Moisture Glow Cream, krijon një shkëlqim delikat falë pigmenteve që reflektojnë dritën dhe ekuilibron parregullsitë në çehre. Formulë e butë e dritës për një çehre të hidratuar, rrezatuese dhe me pamje të barabartë. EFEKTI Me prebiotikë dhe probiotikë, acid hialuronik dhe aloe vera, ai hidraton drejtpërdrejt dhe parandalon shenjat e para të plakjes së parakohshme të lëkurës falë një ekstrakti lëvore të nxjerrë në mënyrë të qëndrueshme. Agjentët natyrorë, që reflektojnë dritën, i japin lëkurës shkëlqim të menjëhershëm.
 • 29.90
  PËRSHKRIM Përmirëson ekuilibrin e lagështisë së lëkurës me prebiotikë dhe probiotikë, acid hialuronik, vitaminë E dhe pektinë natyrale të mollës dhe, parandalon shenjat e para të plakjes së parakohshme të lëkurës në kombinim me Serumin Cleanperformance. Formulë e pasur, ushqyese intensivisht për lëkurë më të butë dhe më të relaksuar brenda natës. EFEKTI Pektina natyrale e mollës optimizon ekuilibrin e lagështisë së lëkurës dhe mbështetet nga ekstrakti i lëvores së pemës të nxjerrë në mënyrë të qëndrueshme. Acidi hialuronik siguron dhe ruan lagështinë. Për më tepër, gjalpi shea, vaji i bajames, vaji i arrës makadamia, vaji i farës së rrushit, vaji i arganit dhe vitamina E sigurojnë lëkurë të ushqyer intensivisht dhe të relaksuar brenda natës.
 • 45.95
  Ndjehuni të relaksuar dhe të rikuperuar! Lëkura duket e relaksuar, e pushuar dhe ndjehet e freskët me vaj kërpi, aloe vera, kaktus dhe panthenol. E përsosur për relaksim gjatë natës, një fillim i ri i ditës dhe lëkurë me dritë të lartë. Tani, nuk ka më arsye për t'u stresuar. Vaji i farës së kërpit, i pasur me acide yndyrore omega-6, nxit rigjenerimin e barrierës së theksuar të lëkurës. Ekstraktet nga dy bimët e shkretëtirës, ​​aloe vera dhe kaktusi, lagështojnë lëkurën. Panthenoli qetëson dhe pigmentet me shkëlqim prodhojnë një çehre menjëherë të freskët.
 • 23.90
  Kjo ampulë forcon mbrojtjen natyrale të lëkurës tuaj, ndërton rezerva lagështie dhe ekuilibron tonin e lëkurës tuaj. Ekstraktet e algave të planktonit sigurojnë lagështi intensive, vitalizojnë funksionet e lëkurës dhe sigurojnë mbrojtje me një efekt anti-ox. Epokili rrit funksionin e vet të ruajtjes së lagështirës së lëkurës dhe mbështet funksionin natyror të pengesës së lëkurës. Përmban: 4x VITALIZER ALGAE 3x RREZIKU I BARNAVE Përdorni pas pastrimit me produkte BABOR CLEANSING. • Shkundni ampulën përpara përdorimit. • Lyeni një ind rreth qafës së ampulës, kapeni fort dhe me një lëvizje të mprehtë hapeni në unazën me ngjyrën e poshtme. Përndryshe, përdorni çelësin e ampulës së mbyllur. • Derdhni koncentratin në pëllëmbën e dorës dhe më pas lyeni fytyrën, qafën dhe dekoltenë. Pat butësisht dhe ndiqni me një hidratues BABOR. • Gjithmonë aplikoni të gjithë përmbajtjen e ampulës. • Përdorni çdo ditë për 7 ditë.
 • 55.50
  Maska luksoze shkumë kundër rrudhave. Pastroni fytyrën. Shkundni shishen fuqishëm. Spërkatni maskën në pëllëmbën e dorës dhe përhapeni mbi lëkurën e fytyrës. Lëreni maskën për 10 minuta për të hyrë në fuqi. Masazhoni çdo produkt të mbetur në lëkurë ose hiqeni me një ind kozmetik.
 • 109.90
  Një koncentrat hidratues aktiv kundër rrudhave i përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës. Aplikoni mëngjeset dhe / ose mbrëmjet , pas pastrimit, në fytyrë, qafë dhe dekolte. Lejoni të hyjë në fuqi dhe më pas aplikoni Kremin ngritës përkatës HSR®
 • 96.90
  Një krem luksoz kundër rrudhave. Aplikoni mëngjeset dhe mbrëmjet në fytyrë, qafë dhe dekolte, pas pastrimit. Përdorni si një hidratues 24-orësh ose si një krem ditor në kombinim me krem shtesë forcues, të pasur si kremi juaj i natës.
 • 99.90
  Një krem luksoz, i pasur, kundër rrudhave, veçanërisht për lëkurën e thatë. Aplikoni mëngjeset dhe mbrëmjet në fytyrë, qafë dhe dekolte, pas pastrimit. Mund të përdoret si një hidratues 24-orësh ose si krem ditor në kombinim me krem shtesë të fortë.
 • 75.90
  Ne plakemi, lëkura jonë humbet elasticitetin dhe formën e rrudhave. Me këtë krem luksoz kundër rrudhave, laboratorët e BABOR kanë zhvilluar edhe një herë një përparim fenomenal në kërkimet kozmetike. Aplikoni mëngjeset dhe mbrëmjet, pas pastrimit me HY-OL & Phytoactive, në fytyrë, qafë dhe dekolte
 • 24.90
  BABOR ka kombinuar fuqitë natyrore pastruese të ujit dhe vajit me pastruesin tonë unik , me një veprim të thellë në lëkurë. Hapi 1: Aplikoni 4 pompa HY-ÖL në lëkurën e thatë dhe masazhoni (mos e lagni lëkurën paraprakisht), Hapi 2: më pas lëmoni 2 pompa të një Phytoactive sipër dhe masazhoni në lëkurë. Duke përdorur gishtat e lagur, masazhoni lëkurën derisa të formohet një emulsion qumështi. Shpëlajeni tërësisht me shumë ujë të ftohtë.    
 • 19.90
  Përmban 7 ampula (2 ml secila). Rimodelon konturet e fytyrës dhe zvogëlon trashësinë e indit yndyror nënlëkuror duke ndihmuar në uljen e "efektit të mjekrës së dyfishtë" duke ju siguruar një çehre rinore. Sipërfaqja e lëkurës duket më e fortë dhe më e butë me një pamje më rinore. Përdorni pas pastrimit me produkte BABOR CLEANSING. • Shkundni ampulën përpara përdorimit. • Lyeni një ind rreth qafës së ampulës, kapeni fort dhe me një lëvizje të mprehtë hapeni në unazën me ngjyrën e poshtme. Përndryshe, përdorni çelësin e ampulës së mbyllur. • Derdhni koncentratin në pëllëmbën e dorës dhe më pas lyeni fytyrën, qafën dhe dekoltenë. Pat butësisht dhe ndiqni me një hidratues BABOR. • Gjithmonë aplikoni të gjithë përmbajtjen e ampulës. • Përdorni çdo ditë për 7 ditë.
 • 89.00
  Set i Hidro Performancës 2 Hapëshe Përmbajtja: 2 pjesë në set Hydro Performance me 2 Hap me Hyaluron Infusion dhe Hyaluron Cream për një rritje optimale të lagështisë. Hapi 1 Hyaluron Infusion është një produkt i specializuar hidratues për hidratimin intensiv të lëkurës me efekt të menjëhershëm dhe afatgjatë. Hapi 2 Krem Hyaluron është një specialist i lagështisë së lehtë për 24 orë për lagështimin e menjëhershëm dhe të vazhdueshëm të lëkurës. Hapi 1 Infuzion Hyaluron: Përqendrimi i përbërësit aktiv të përbërësit aktiv Hyaluron Infusion hidraton lëkurën me acid hyaluronic të trefishtë dhe peptide HY 3. Peptidet HY 3 mbështesin prodhimin e acidit hialuronik të vetë lëkurës dhe lagështia mund të ruhet më mirë në lëkurë. Acidi hialuronik 3-fish dhe një kompleks i veçantë hidratues NMF zvogëlojnë humbjen e ujit përmes lëkurës dhe kështu përmirësojnë hidratimin e lëkurës. Së bashku me kremin Hyaluron, lëkura duket e lagur më mirë me një fytyrë të freskët rozë. Hapi 2: Krem Hyaluron: Krem Hyaluron me dritë të këndshme hidraton lëkurën shumë-dimensionale: Peptidet HY 3 mbështesin prodhimin e vetë lëkurës së hialuronit dhe lagështia mund të ruhet më mirë në lëkurë. Acidi hialuronik 3-fish zvogëlon humbjen e ujit përmes lëkurës dhe kështu intensifikon hidratimin e lëkurës. Ashtu si një film i padukshëm, biopolimerët natyrorë gjithashtu përmirësojnë përmbajtjen e lagështisë së lëkurës. Ata vazhdimisht lëshojnë lagështi në lëkurë dhe e lidhin atë me një efekt depo lagështie 24 orë.
 • 69.90
  Zgjidhja e dyfishtë e syve Përmbajtja: 30 ml Një duo kremi për sytë kundër plakjes ditë e natë. Një duo kremi për sytë anti-plakje i koordinuar në mënyrë perfekte për përdorim ditën dhe natën. Krema e Syve forcon zonën e syve dhe zvogëlon qarqet e errëta nën sy për të siguruar një pamje me të ndritshëm gjatë ditës. Nata me kremin e syve promovon mikroqarkullimin dhe zvogëlon qeset, fryrjen dhe rrathët e errët gjatë kohës që flini.
 • 61.90
  Kremi hidratues është një krem i krijuar për lëkurën e thatë ose të dehidratuar që nuk ka lipide. Kjo krem siguron lagështi intensive ndërsa harmonizon pengesën natyrale mbrojtëse të lëkurës. Kremi hidratues gjithashtu ndihmon në mbrojtjen kundër humbjes së lagështirës në lëkurë. Kjo krem  ndihmon në krijimin e lëkurës së freskët, të butë, të butë dhe të ndezur. Linjat e thatësisë duket se janë më pak të dukshme duke krijuar një pamje më rinore . Përmban një Peptid të Fuqisë speciale që imiton veprimin e Royalactin-peptidit të gjetur në Royal Jelly të prodhuar nga bletët për Mbretëresha Bletë. Bazuar në kërkimet shkencore, Peptidi i Fuqisë ndihmon që lëkura të jetë më rezistente ndaj të gjitha ndikimeve dhe faktorëve të jashtëm. Lëkura shfaqet më e shëndetshme dhe ndjehet më e butë me një shkëlqim rinor
 • 26.90
  Ndjehuni të relaksuar dhe të rikuperuar! Lëkura duket e relaksuar, e pushuar dhe ndjehet e freskët me vaj kërpi, aloe vera, kaktus dhe panthenol. E përsosur për relaksim gjatë natës, një fillim i ri i ditës dhe lëkurë me dritë të lartë. Tani, nuk ka më arsye për t'u stresuar. Vaji i farës së kërpit, i pasur me acide yndyrore omega-6, nxit rigjenerimin e barrierës së theksuar të lëkurës. Ekstraktet nga dy bimët e shkretëtirës, ​​aloe vera dhe kaktusi, lagështojnë lëkurën. Panthenoli qetëson dhe pigmentet me shkëlqim prodhojnë një çehre menjëherë të freskët.
10%
Zbritje

Në të gjitha produktet e Babor-it.