DOC LC Comfort Vitamin C Serum

56.90

Compare
Category:

Esteri i vitaminës C shkëlqen dhe zbut tonin e lëkurës tuaj, minimizon shfaqjen e çngjyrosjes dhe ndihmon në dhënien e shkëlqimit në lëkurën tuaj. Ndihmon në njëtrajtimin e tonit të lëkurës dhe minimizimin e pamjes së njollave të moshës dhe hiperpigmentimit, zvogëlon pamjen e linjave të holla dhe rrudhave, ndërsa mbron lëkurën nga plakja oksidative e lëkurës.

Description

PËRFITIMI
Ester i vitaminës C (10%): Stimulon sintezën e kolagjenit, ndriçon dhe uniformon tonin e lëkurës.
Acidi hialuronik: Hidraton intensivisht dhe e shëndoshë lëkurën
Acidet yndyrore Omega-3: Forcon barrierën natyrore mbrojtëse të lëkurës dhe balancon lëkurën.

SI TË PËRDORNI
Përdoreni në mëngjes ose në mbrëmje, pas pastrimit. Aplikojeni në fytyrë, qafë dhe dekolte. Hiqni zonën e syve. Në mëngjes aplikoni krem kundër diellit sipër; në mbrëmje aplikoni një krem hidratues. Mbyllni paketimin fort pas përdorimit.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “DOC LC Comfort Vitamin C Serum”

Your email address will not be published. Required fields are marked *