Loading..

Vitalizing Eye Cream

40.90

Përshkrimi:

Kremi i butë për sytë SKINOVAGE Vitalizing është projektuar posaçërisht për zonat me pamje të lodhur rreth syve dhe kujdeset intensivisht për zonën e ndjeshme.

Formulimi është ideal për lëkurën dhe pa aroma dhe parfume.


Në mënyrë që lëkura e ndjeshme rreth syve të kujdeset në mënyrë optimale dhe të luftohen shenjat e para të plakjes së parakohshme të lëkurës, kremi për sytë SKINOVAGE Vitalizing promovon rigjenerimin e lëkurës me përbërës të zgjuar.


Një kompleks përbërës aktiv i shegës, kafeinës, çajit jeshil dhe probiotikëve nxit proceset e rinovimit të lëkurës dhe mbështet mikroqarkullimin e enëve të imta të lëkurës.

Si rezultat, rrathët e errët poshtë syve dhe qeskat poshtë syve duken të zvogëluara.

Duke penguar sintezën e melaninës rreth syve, efekti i ndriçimit mbështetet gjithashtu nga kompleksi i përbërësve aktivë dhe pamja duket më e freskët.

Në të njëjtën kohë, zona e syve zbutet optikisht nga lagështia shtesë dhe rrudhat e thatësisë reduktohen.


Për të barazuar relievin e lëkurës rreth syve dhe për t'i dhënë asaj më shumë rininë, thekonet minerale të bëra nga shkëmbi argjilore krijojnë një efekt optik me fokus të butë dhe fshehin defektet.


Kujdesi SKINOVAGE kombinon dy përbërës aktivë të serisë së zgjuar për të forcuar mekanizmat mbrojtës të lëkurës dhe në këtë mënyrë siguron parakushtin bazë për shëndetin e lëkurës.

Një ekstrakt nga trëndafili alpin mbështet heqjen e mbetjeve të dëmshme bazuar në parimet e autofagjisë.

Përveç kësaj, mbron lëkurën nga stresi oksidativ dhe rrjedhimisht nga plakja e parakohshme e lëkurës dhe ndihmon në përmirësimin e elasticitetit të lëkurës.

Ky është i kombinuar me një polisaharid detar, i cili gjithashtu forcon barrierën mbrojtëse të lëkurës dhe e bën lëkurën më pak reaktive dhe më pak të ndjeshme.


Meqenëse shenjat e para të plakjes së parakohshme të lëkurës janë veçanërisht të dukshme rreth syve, gjalpi shea forcon barrierën mbrojtëse të lëkurës dhe gjithashtu mbështetet nga vitamina E që përmbahet në të si një pastrues radikal.

Derivatet e vajit të ullirit, si dhe alantoina dhe pantenoli që përmban kremi i syve, ndihmojnë lëkurën të bëhet dukshëm më elastike.

Category:

Produkte të ngjashme