Loading..

Purifying Mask

30.90

Përshkrimi:

Kujdesi për lëkurën e yndyrshme dhe të prirur ndaj njollave fillon me pastrimin për të marrë nën kontroll puçrrat, pikat e zeza dhe mbiprodhimin e sebumit.

Këtu hyn maska ​​pastruese SKINOVAGE dhe ofron kujdes të veçantë intensiv për pastrimin e thellë të poreve të lëkurës së yndyrshme.


Maska pastruese SKINOVAGE është produkti i kujdesit intensiv për lëkurën e yndyrshme dhe vepron në mënyrë efektive kundër puçrrave dhe papastërtive duke nxitur procesin natyral të deskuamimit të lëkurës dhe duke rregulluar në mënyrë specifike prodhimin e sebumit.

Bioflavonoidet natyrale nga bima e manit normalizojnë mbiprodhimin e sebumit në lëkurën e yndyrshme dhe nxisin procesin natyral të deskuamimit në sipërfaqen e lëkurës, në mënyrë që sebumi i tepërt të mund të rrjedhë pa pengesa.

Falë këtij efekti dhe nxitjes shtesë për rigjenerimin e lëkurës, puçrrat dhe acarimet ekzistuese mund të shërohen më shpejt, parandalohet rishfaqja e tyre dhe çehrja duket dukshëm më e qartë.

Bioflavonoidet natyrale ndihmojnë gjithashtu lëkurën të rregullojë florën natyrale bakteriale dhe ta mbajë lëkurën të shëndetshme për një kohë të gjatë.

Maska përmban gjithashtu acid salicilik, një përbërës aktiv që zbut kornenë dhe kështu hap poret. Kjo jo vetëm që largon qelizat e vdekura dhe të kallosuara nga lëkura, por gjithashtu pengon zhvillimin e mikrobeve.

Kaolina dhe argjila jeshile kanë një efekt mbështetës, të cilat lejojnë që sebumi i tepërt të përthithet dhe të matifikojë lëkurën.
Për t'u kujdesur shtesë për lëkurën gjatë kohës së ekspozimit dhe për të përmirësuar përthithjen e përbërësve aktivë, acidi laktik që përmban hidraton.


Kujdesi SKINOVAGE kombinon dy përbërës aktivë të serisë së zgjuar për të forcuar mekanizmat mbrojtës të lëkurës dhe në këtë mënyrë siguron parakushtin bazë për shëndetin e lëkurës.

Një ekstrakt nga trëndafili alpin mbështet heqjen e mbetjeve të dëmshme bazuar në parimet e autofagjisë.

Përveç kësaj, mbron lëkurën nga stresi oksidativ dhe rrjedhimisht nga plakja e parakohshme e lëkurës dhe ndihmon në përmirësimin e elasticitetit të lëkurës.

Ky është i kombinuar me një polisaharid detar, i cili gjithashtu forcon barrierën mbrojtëse të lëkurës dhe e bën lëkurën më pak reaktive dhe më pak të ndjeshme.


Me përdorimin e rregullt të SKINOVAGE Purifying Maks, lëkura duket dukshëm e rafinuar dhe e qartësuar.


Maska pastruese SKINOVAGE merr kujdesin shtesë nga vaji ushqyes jojoba dhe luledielli, i cili e bën lëkurën të ndjehet e butë dhe elastike.

Në të njëjtën kohë, pantenoli ka një efekt anti-inflamator dhe qetësues gjatë kohës së ekspozimit, në mënyrë që papastërtitë të shërohen më mirë.

Category:

Produkte të ngjashme