Loading..

Pure Cream Intense

20.90

Përshkrimi:

Lëkura e papastër kërkon kujdes të përshtatur posaçërisht që redukton dhe parandalon në mënyrë efektive puçrrat, pikat e zeza dhe të ngjashme, duke u kujdesur në të njëjtën kohë për nevojat themelore të lëkurës.

Essential Care Pure Cream Intense arrin të kujdeset si për nevojat thelbësore ashtu edhe për nevojat specifike të lëkurës falë përbërësve të akorduar mirë.


Pure Cream Intense është një krem ​​kujdesi i zgjuar që përmirëson pamjen e lëkurës për një kohë të gjatë dhe i mban funksionet e lëkurës të paprekura gjatë gjithë kohës.

Ekstrakti i përmbajtur i rozë dhe aloe vera e fermentuar sigurojnë kujdesin bazë të lëkurës duke mbrojtur nga ndikimet e dëmshme mjedisore të shkaktuara nga drita blu dixhitale dhe ndotësit e mjedisit, duke siguruar në të njëjtën kohë lagështi intensive dhe afatgjatë.

Pure Cream Intense përmban një kompleks fitosphingosine dhe farnesol për të reduktuar jo vetëm në mënyrë efektive njollat ​​e lëkurës, por edhe për të luftuar formimin e njollave të reja. Kjo ka një efekt antibakterial, kështu që puçrrat ose pikat e zeza reduktohen.

Ekstrakti shtesë i bishtit të kalit ka një efekt rigjenerues dhe në këtë mënyrë nxit procesin e shërimit të lëkurës.

Falë kësaj përbërje shumë efektive të përbërësve aktivë, lëkura freskohet dhe pastrohet dukshëm për një kohë të gjatë.
Kremi Pure Intense siguron kujdesin bazë optimal të lëkurës, ndërsa papastërtitë e lëkurës reduktohen në mënyrë të besueshme. Lipidet që përmban, si gjalpi shea, gjithashtu mbështesin funksionet e barrierës mbrojtëse të lëkurës për të siguruar një lehtësim të shëndetshëm dhe për të parandaluar papastërtitë. Arra makadamia, jojoba, susami, soja dhe vaji i lulediellit reduktojnë humbjen e lagështirës dhe kujdesen intensivisht për lëkurën. Alantoina qetësuese dhe pantenoli hidratues, së bashku me vitaminën E që pastron radikalet e lira, i ofrojnë lëkurës mbrojtje shtesë kundër efekteve të faktorëve të jashtëm.

Category:

Produkte të ngjashme