Loading..

Lip balm

9.90

Përshkrimi:

Buzët e bukura janë po aq pjesë e kujdesit të fytyrës sa edhe kujdesi i bukur për lëkurën.

Por lëkura delikate e buzëve kërkon kujdesin e saj që merr parasysh nevojat e saj të veçanta.

Esential Care Lip Balm siguron buzët e thata dhe të plasaritura në veçanti me lagështi intensive dhe lë një ndjesi të këndshme të butë falë një shumëllojshmërie vajrash dhe dyllësh natyralë.


Buzët tona janë të ekspozuara ndaj një sërë faktorësh të jashtëm çdo ditë dhe janë vazhdimisht të stresuara.

Prandaj kërkojnë kujdes të gjerë që mbron lëkurën e butë të buzëve nga tharja.


Kombinimi i acidit hialuronik, vitaminës E, gjalpit shea dhe squalanit të përmbajtur në Balsam buzësh Essential Care kujdeset për zonën delikate të buzëve, ka një efekt ushqyes intensiv dhe mbështet barrierën mbrojtëse të lëkurës.


Në mënyrë që lëkura e buzëve të mos humbasë lagështinë, dyllët vegan, si dylli i candelilla dhe karnauba, mbrojnë lëkurën e ndjeshme nga tharja.

Kjo i mban buzët të buta dhe të zhdërvjellta për një kohë të gjatë.


Vaji i kokosit, gjalpi shea dhe gjalpi i kakaos mbështesin këtë efekt dhe i mbajnë buzët të buta dhe të zhdërvjellta.


Formula e kujdesit ekstensiv i Balsam buzësh Essential Care ka një efekt intensiv në lëkurën delikate të buzëve dhe siguron lagështi dhe kujdes.


Formulimi intensivisht ushqyes i Balsmit të Buzëve Essential Care parandalon tharjen e zonës së ndjeshme të buzëve dhe e mban atë të butë dhe të zhdërvjellët.

Vaji i kastorit, kokosit dhe lulediellit mbështesin formulën e kujdesit gjithëpërfshirës dhe kanë një efekt intensiv në lëkurën e buzëve.

Category:

Produkte të ngjashme