Loading..

Lifting Serum

109.90

Përshkrimi:

Ky serum lifting HSR vendos standarde të reja në fushën e liftingut kozmetik në BABOR:

Kompleksi inovativ i përbërësve aktivë redukton dukshëm të gjitha llojet e rrudhave dhe kundërvepron në mënyrë specifike shkaqet e formimit të rrudhave.

Polisakaridet natyrale nga fara e gjembave të mjaltit shtrëngojnë lëkurën me një efekt të dukshëm menjëherë, gjatë gjithë ditës.

Tekstura veçanërisht e mëndafshtë përthithet në mënyrë optimale dhe jep një ndjenjë luksoze kujdesi.


Polisakaridet natyrale nga fara e gjembave të mjaltit përsosin lëkurën me një efekt të dukshëm menjëherë duke formuar një rrjet 3D në lëkurë, duke bërë që sipërfaqja e lëkurës të zbutet dhe të shtrëngohet me një efekt të menjëhershëm - gjatë gjithë ditës.

Linjat e vetullave, vijat e ballit dhe këmbët e sorrës janë reduktuar dukshëm.


Kompleksi i përbërësve aktivë HSR funksionon gjithashtu kundër të gjitha llojeve të rrudhave:


1. E pasuruar me një kompleks proteinash soje dhe ekstrakte natyrale, rrudhat e shkaktuara nga degradimi i kolagjenit dhe elastinës në lidhje me moshën reduktohen, indet forcohen dhe thellësia e rrudhave zvogëlohet.


2. Një peptid bizele dimërore zbut rrudhat gravitacionale dhe nazolabiale, përmirëson elasticitetin e lëkurës dhe ripërcakton konturet e fytyrës.


3. Linjat e shprehjes, të tilla si vijat e rrudhave, reduktohen dukshëm pas vetëm shtatë ditësh falë një kompleksi aktiv të bërë nga një peptid kundër plakjes dhe një glikozid natyral, me një efekt anti-stres që minimizon tensionin në lëkurë dhe e mban lëkurën. të relaksuar.


4. L-karnozina vepron kundër linjave dhe rrudhave të shkaktuara nga saharifikimi i fibrave të kolagjenit dhe stimulon sintezën e kolagjenit. Parandalohet dëmtimi i lidhur me rrezet ultraviolet.


5. Proteinat natyrale nga arrat e kedrit dhe xhensen mbështesin sintezën e kolagjenit dhe përmirësojnë strukturën e lëkurës. Linjat e palosura në zonën e gojës duken dukshëm më të dobëta.


6. Formimi i rrudhave të reja ngadalësohet nga një glukozid natyral nga bima e ringjalljes duke luftuar procesin e formimit të rrudhave drejtpërdrejt në burimin e saj. Në të njëjtën kohë, toni i lëkurës barazohet dhe hiperpigmentimi zvogëlohet.

Tekstura veçanërisht e mëndafshtë përthithet në mënyrë optimale dhe jep një ndjenjë luksoze kujdesi.
Lëkura përjeton ngritjen e saj personale: zbutet, zbutet dhe zbutet menjëherë.


Ky serum luksoz kundër rrudhave përmban gjithashtu biosakaride, acid hialuronik dhe panthenol. Për hidratim të menjëhershëm dhe intensiv dhe lëkurë të rigjallëruar

Category:

Produkte të ngjashme