Loading..

Lifting Neck&Decollete

85.90

Përshkrimi:

Ky krem ​​për heqjen e qafës dhe dekoltesë HSR vendos standarde të reja në fushën e liftingut kozmetik në BABOR:

Kompleksi inovativ i përbërësve aktivë redukton dukshëm të gjitha llojet e rrudhave, kundërvepron në mënyrë specifike me shkaqet e formimit të rrudhave dhe ndihmon në reduktimin e moshës dhe njollave të pigmentit.

Tekstura veçanërisht e lëmuar përthithet në mënyrë optimale, për lagështi intensive dhe një ndjenjë kujdesi luksoz.

Zona e qafës dhe dekoltesë kërkon kujdes të veçantë, veçanërisht pasi lëkura në këtë zonë është më e hollë dhe ndryshimet e lëkurës që lidhen me moshën mund të shihen veçanërisht herët.

Kur përdoret rregullisht, një polisaharid në kombinim me aminoacide ndihmon në reduktimin e moshës dhe njollave të pigmentit në zonën e qafës dhe dekoltesë dhe parandalimin e rishfaqjes së tyre.

Kompleksi i përbërësve aktivë HSR punon kundër të gjitha llojeve të rrudhave:

1. Të pasuruara me një kompleks proteinash soje dhe ekstrakte natyrale, rrudhat e shkaktuara nga degradimi i kolagjenit dhe elastinës në lidhje me moshën, si rrudha, reduktohen, indet forcohen dhe thellësia e rrudhave zvogëlohet.

2. Ekstraktet e lupinës së bardhë zbutin dukshëm linjat gravitacionale, si linjat tërthore të qafës dhe përmirësojnë elasticitetin e lëkurës.

3. L-karnozina vepron kundër linjave dhe rrudhave të shkaktuara nga saharifikimi i fibrave të kolagjenit dhe stimulon sintezën e kolagjenit. Parandalohet dëmtimi i lidhur me rrezet ultraviolet.

4. Proteinat natyrale nga arrat e kedrit dhe xhensen mbështesin sintezën e kolagjenit dhe përmirësojnë strukturën e lëkurës. Palosjet e ngjeshjes, të tilla si palosjet e gjirit, zvogëlohen.

5. Formimi i rrudhave të reja ngadalësohet nga një glukozid natyral nga bima e ringjalljes duke luftuar procesin e formimit të rrudhave drejtpërdrejt në burimin e saj.

Në të njëjtën kohë, toni i lëkurës barazohet dhe hiperpigmentimi zvogëlohet.

Një nga shkaqet kryesore të linjave dhe rrudhave është mungesa e lagështirës. Prandaj, ky krem ​​për heqjen e qafës dhe dekoltesë HSR përmban shumë përbërës aktivë që ofrojnë lagështi intensive dhe afatgjatë dhe në këtë mënyrë reduktojnë linjat e thatësisë.

Tekstura e lëmuar dhe e lehtë përthithet lehtësisht për lagështi intensive dhe një ndjenjë kujdesi luksoz. Pigmentet delikate vezulluese japin një çehre të mëndafshtë dhe të rafinuar.

Zona e qafës dhe e dekoltesë i nënshtrohet një ngritjeje personale: duket dukshëm më e lëmuar, më e fortë dhe më e barabartë.

Kremi luksoz kundër rrudhave HSR për qafën dhe dekoltenë është specialisti kundër rrudhave që redukton dukshëm të gjitha llojet e rrudhave dhe në mënyrë specifike ngadalëson zhvillimin e rrudhave.

Përveç konceptit inovativ të përbërësve aktivë të kremit HSR kundër rrudhave për qafën dhe dekoltenë, është mbi të gjitha ndjesia unike që e bën maskën e shkumës prej kadifeje dhe me gëzof një ikonë të vërtetë të kujdesit.

Aplikacioni bëhet një eksperiencë luksi.

Ky krem ​​luksoz kundër rrudhave dhe qafës dhe dekoltesë përmban gjithashtu panthenol, gjalpë shea, susam dhe vaj kokrra kajsie. Për elasticitet dhe rigjenerim të menjëhershëm të lëkurës.

Category:

Produkte të ngjashme