Loading..

Lifting Foam Mask

45.90

Përshkrimi:

Kjo maskë ushqyese për heqjen e fytyrës HSR vendos standarde të reja në fushën e liftingut kozmetik në BABOR:

Kompleksi inovativ i përbërësve aktivë redukton dukshëm të gjitha llojet e rrudhave dhe kundërvepron në mënyrë specifike shkaqet e formimit të rrudhave.

Shkuma prej kadifeje dhe me gëzof është e pasur me lipide të vlefshme dhe përkëdhel lëkurën.

Për lagështi intensive dhe një ndjenjë luksoze kujdesi.


Gjashtë përbërës aktivë me performancë të lartë punojnë kundër të gjitha llojeve të rrudhave:


1. I pasuruar me një kompleks proteinash soje dhe ekstrakte natyrale, rrudhat e shkaktuara nga degradimi i kolagjenit dhe elastinës në lidhje me moshën reduktohen, indet forcohen dhe thellësia e rrudhave zvogëlohet.


2. Një peptid bizele dimërore zbut rrudhat gravitacionale dhe nazolabiale, përmirëson elasticitetin e lëkurës dhe ripërcakton konturet e fytyrës.


3. Linjat e shprehjes, të tilla si vijat e rrudhave, reduktohen dukshëm pas vetëm shtatë ditësh falë një kompleksi aktiv të bërë nga një peptid kundër plakjes dhe një glikozid natyral, me një efekt anti-stres që minimizon tensionin në lëkurë dhe e mban lëkurën. të relaksuar.


4. L-karnozina vepron kundër linjave dhe rrudhave të shkaktuara nga saharifikimi i fibrave të kolagjenit dhe stimulon sintezën e kolagjenit.

Parandalohet dëmtimi i lidhur me rrezet ultraviolet.


5. Proteinat natyrale nga arrat e kedrit dhe xhensen mbështesin sintezën e kolagjenit dhe përmirësojnë strukturën e lëkurës. Linjat e palosura në zonën e gojës duken dukshëm më të dobëta.


7. Formimi i rrudhave të reja ngadalësohet nga një glukozid natyral nga bima e ringjalljes duke luftuar procesin e formimit të rrudhave drejtpërdrejt në burimin e saj.

Në të njëjtën kohë, toni i lëkurës barazohet dhe hiperpigmentimi zvogëlohet.

Një nga shkaqet kryesore të linjave dhe rrudhave është mungesa e lagështirës.

Prandaj, kjo maskë me shkumë ngritëse HSR përmban shumë përbërës aktivë që ofrojnë lagështi intensive dhe në këtë mënyrë reduktojnë linjat e thatësisë.

Shkuma prej kadifeje dhe me gëzof është e pasur me lipide të vlefshme dhe përkëdhel lëkurën.

Maska me shkumë është plotësuesi i përsosur i rutinës së kujdesit për ngritjen HSR.


Lëkura përjeton ngritjen e saj personale: duket dukshëm më e lëmuar dhe e shëndoshë.


Maska luksoze me shkumë kundër rrudhave HSR është specialistja kundër rrudhave për reduktimin e dukshëm të të gjitha llojeve të rrudhave dhe veçanërisht ngadalësimin e zhvillimit të rrudhave.

Përveç konceptit inovativ të përbërësve aktivë të maskës me shkumë kundër rrudhave HSR, është mbi të gjitha ndjesia unike që e bën maskën e shkumës prej kadifeje dhe me gëzof një ikonë të vërtetë të kujdesit. Aplikacioni bëhet një eksperiencë luksi.


Kjo maskë luksoze kundër rrudhave përmban gjithashtu panthenol, polisaharide, vajra bajame, makadamia dhe shkumë livadhe.

Për elasticitet dhe rigjenerim të menjëhershëm të lëkurës.

Category:

Produkte të ngjashme