Loading..

Lifting Eye Cream

75.90

Përshkrimi:

Ky kujdes për ngritjen e syve HSR me një efekt të menjëhershëm vendos standarde të reja në fushën e liftingut kozmetik në BABOR:

Kompleksi inovativ i përbërësve aktivë redukton dukshëm të gjitha llojet e rrudhave, kundërvepron në mënyrë specifike shkaqet e formimit të rrudhave dhe hap sytë optikisht.

Tekstura veçanërisht e lëmuar, ushqyese është e pasur me lipide të vlefshme dhe siguron lagështi intensive dhe një ndjenjë luksoze kujdesi.


Një kompleks i veçantë i ujit të detit dhe alginit aktivizon sintezën e ATP, kolagjenit dhe elastinës. Zona e syve duket e shtrënguar dhe fiton deri në 30% më shumë qëndrueshmëri.

Syri hapet optikisht, qepalla e sipërme duket e ngritur. Qeset poshtë syve, hijet e errëta dhe rrudhat poshtë syve duken të minimizuara menjëherë pas aplikimit.

Përveç kësaj, lëkura mbrohet nga ndikimet negative të mjedisit dhe kështu mbetet rinore për më gjatë.
Kompleksi i përbërësve aktivë lifting HSR punon kundër të gjitha llojeve të rrudhave:


1. E pasuruar me një kompleks proteinash soje dhe ekstrakte natyrale, rrudhat e shkaktuara nga degradimi i kolagjenit dhe elastinës në lidhje me moshën reduktohen, indet forcohen dhe thellësia e rrudhave zvogëlohet.


2. Ekstraktet e lupinës së bardhë reduktojnë dukshëm rrudhat gravitacionale dhe përmirësojnë elasticitetin e lëkurës.


3. Linjat e shprehjes, të tilla si këmbët e sorrës, reduktohen dukshëm nga një glikozid pas vetëm shtatë ditësh, me një efekt antistres që minimizon tensionin në lëkurë dhe e mban lëkurën të relaksuar.


4. L-karnozina vepron kundër linjave dhe rrudhave të shkaktuara nga saharifikimi i fibrave të kolagjenit dhe stimulon sintezën e kolagjenit. Parandalohet dëmtimi i lidhur me rrezet ultraviolet.


5. Formimi i rrudhave të reja ngadalësohet nga një glukozid natyral nga bima e ringjalljes duke luftuar procesin e formimit të rrudhave drejtpërdrejt në burimin e saj.

Në të njëjtën kohë, toni i lëkurës barazohet dhe hiperpigmentimi zvogëlohet.
Tekstura veçanërisht e lëmuar, ushqyese është e pasur me lipide të vlefshme dhe siguron lagështi intensive dhe një ndjenjë luksoze kujdesi.


Zona e syve përjeton ngritjen e saj personale: duket më e lëmuar, më e fortë dhe më rinore. Vështrimi duket më vigjilent.


Ky krem ​​luksoz i syve kundër rrudhave përmban gjithashtu vitaminën antioksiduese E, panthenol, glicerinë dhe lipide të vlefshme në formën e vajit të farës së bajames dhe mangos, si dhe gjalpë shea.

Category:

Produkte të ngjashme