Loading..

Lifiting Cream Rich

99.90

Përshkrimi:

Bazuar në rezultatet më të fundit të kërkimit, ky krem ​​lifting luksoz, veçanërisht i pasur me HSR vendos standarde të reja në fushën e liftingut kozmetik në BABOR:

kompleksi inovativ i përbërësve aktivë redukton dukshëm të gjitha llojet e rrudhave dhe kundërvepron në mënyrë specifike shkaqet e formimit të rrudhave.

Tekstura e lëmuar, veçanërisht ushqyese është e pasur me lipide të vlefshme dhe siguron lagështi intensive dhe një ndjenjë luksoze kujdesi.


Gjashtë përbërës aktivë me performancë të lartë punojnë kundër të gjitha llojeve të rrudhave:


1. I pasuruar me një kompleks proteinash soje dhe ekstrakte natyrale, rrudhat e shkaktuara nga degradimi i kolagjenit dhe elastinës në lidhje me moshën reduktohen, indet forcohen dhe thellësia e rrudhave zvogëlohet.


2. Ekstraktet e lupinës së bardhë reduktojnë dukshëm rrudhat gravitacionale si rrudhat nasolabiale, përmirësojnë elasticitetin e lëkurës dhe ripërcaktojnë konturet e fytyrës.


3. Linjat e shprehjes, të tilla si vijat e rrudhave, reduktohen dukshëm pas vetëm shtatë ditësh falë një kompleksi aktiv të bërë nga një peptid kundër plakjes dhe një glikozid natyral, me një efekt anti-stres që minimizon tensionin në lëkurë dhe e mban lëkurën. të relaksuar.


4. L-karnozina vepron kundër linjave dhe rrudhave të shkaktuara nga saharifikimi i fibrave të kolagjenit dhe stimulon sintezën e kolagjenit. Parandalohet dëmtimi i lidhur me rrezet ultraviolet.


5. Proteinat natyrale nga arrat e kedrit dhe xhensen mbështesin sintezën e kolagjenit dhe përmirësojnë strukturën e lëkurës. Linjat e palosura në zonën e gojës duken dukshëm më të dobëta.


6. Formimi i rrudhave të reja ngadalësohet nga një glukozid natyral nga bima e ringjalljes duke luftuar procesin e formimit të rrudhave drejtpërdrejt në burimin e saj. Në të njëjtën kohë, toni i lëkurës barazohet dhe hiperpigmentimi zvogëlohet.

Shkaku kryesor i linjave dhe rrudhave është mungesa e lagështirës. Prandaj, ky krem ​​ngritës i pasur me HSR përmban shumë përbërës aktivë që sigurojnë lagështi intensive dhe afatgjatë dhe në këtë mënyrë reduktojnë linjat e thatësisë për një kohë të gjatë. Tekstura e lëmuar, veçanërisht ushqyese është e pasur me lipide të vlefshme dhe siguron lagështi intensive dhe një ndjenjë luksoze kujdesi. Lëkura përjeton ngritjen e saj personale: ajo duket dukshëm më e lëmuar, më e trashë dhe më e fortë.


Ky krem ​​luksoz, veçanërisht i pasur kundër rrudhave përmban gjithashtu vitaminën antioksiduese E, panthenol dhe lipide të vlefshme në formën e squalanit nga ullinjtë, vaj jojoba dhe gjalpë shea.

Për elasticitet dhe rigjenerim të menjëhershëm të lëkurës.

Category:

Produkte të ngjashme